header

O nás

H. A. S. spol. s r.o. - a její čtvrtstoletí

Společnost H. A. S. spol. s r.o. je již 30. rokem na trhu. Děkujeme Vám za přízeň a spolupráci. Založena byla 30. září 1992, kdy byla transformována ze závodové dopravy textilní firmy Slezan. Svou působností byla tedy od počátku své činnosti převážně dopravní společností provádějící technologickou přepravu Slezanu a postupně se začala její činnost rozšiřovat i na ostatní přepravní služby. V rámci vytěžování vozidel při jejich zpátečních jízdách bylo vytvořeno středisko vnitrostátní spedice a postupem času i MKD.


S vývojem společnosti se ekvivalentně vyvíjel i její vozový park. Od původních vozidel IFA a Avia se vozový park postupem času rozšířil na soupravy MERCEDES, LIAZ, rozvozová vozidla DAF 45 a tahače návěsů DAF 85 pro potřeby mezinárodní kamionové dopravy. Začátkem roku 2000 se vozový park rozšiřuje o soupravy s velkokapacitními výměnnými nástavbami na podvozcích DAF 85. V následujících letech se začal vozový park výnamně rozrůstat. V návaznosti na zahájení spolupráce s Plzeňských Prazdrojem a.s. došlo k pořízení vozidel Mercedes-Benz Atego 1518, 1215, 815, a Mitsubishi Fuso Canter. V rámci sjednocení vozového parku v oblasti vnitrostátní a mezinárodní kamionové dopravy došlo k obnově a rozšíření vozového parku o tahače návěsů DAF FT XF 95.480 a DAF FT XF 105.460 včetně nových návěsů PANAV a KRONE. Vzhledem k poptávce na trhu jsme pořídili nové velkoobjemové tandemové soupravy DAF FAR XF 95.480 a 105.460 s přívěsy PANAV a do segmentu přepravy kusových zásilek nákladní automobily DAF FA LF 450.220 se zvedacími čely. V současné době fungujeme na nejnovějších technologiích DAF, Mercedes a Volvo.


Jednou z nejdůležitějších potřeb rozvíjející se společnosti bylo vybudování vlastního zázemí v podobě dopravního areálu nabízejícího provádění středních oprav, tankování vozidel a jejich parkování. Objekt dílen je připravován na rekonstrukci do moderního opravárenského komplexu a po dokončení stavebních prací bude objekt obsahovat jednak administrativní část a hlavně opravárenskou část s moderním vybavením a s myčkou nákladních i osobních automobilů. V současné době probíhá výstavba skladových prostor.
Již na počátku činnosti společnosti bylo nutno vybudovat čerpací stanici pohonných hmot. V první fázi byla v letech 1993 - 1998 využívána jednoduchá čerpací stanice s nadzemní nádrží Bencalor, ale v roce 1998 byla vybudována čerpací stanice moderních parametrů, která nabízí prodej dvou druhů pohonných hmot nejen pro vlastní vozidla. V roce 2017 bude realizována změna areálu společnosti v moderní, komplexní, multifunkční dopravní areál s mottem: " VŠE POD JEDNOU STŘECHOU", kde budou poskytovány všechny služby, bez kterých se dnešní dopravce neobejde. Naší filozofií je tedy uspokojení současných i budoucích potřeb našich zákazníků na základě kvality odvedené práce a rozšiřování našich služeb. Důraz klademe na dlouhodobou spolupráci s našimi klienty a jejich požadavky se snažíme řešit individuálním přístupem.